Latest News

Home / Dom i ogród / O co zapytać geodetę? Podpowiadamy

O co zapytać geodetę? Podpowiadamy

Planujesz inwestycję budowlaną i szukasz osoby, która zajmuje się usługami geodezyjnymi? Dowiedz się, co zrobić, aby wybrać najlepszego fachowca! Przekonaj się, jakie pytania powinieneś zadać geodecie.

W trakcie przygotowań do budowy domu bardzo dużą rolę pełnią specjaliści, którzy świadczą między innymi pomiary geodezyjne. Geodeta jest odpowiedzialny między innymi za określenie granic działki, a także jest zobowiązany do tego, żeby przygotować dokument, taki jak mapa do celów projektowych. Bez niego nie można podjąć się projektowania całej inwestycji, zatem jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, które spoczywa na barkach tej osoby. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do rozmowy z osobą, która świadczy usługi geodezyjne, a także o co zapytać fachowca.

Współpraca z geodetą jest wielowymiarowa

Na samym początku warto uświadomić sobie to, że współpraca z geodetą jest wieloetapowa. W końcu to właśnie z tym fachowcem będziesz mieć kontakt tak naprawdę przez cały okres budowy danego obiektu. Od samego wyboru działku, po zakończenie budowy. Najpierw geodeta zajmuje się podziałem działki, a następnie powinien on wykonać dokument, jakim jest mapa do celów projektowych. Oprócz tego specjalista zajmuje się wytyczeniem budynku, tak aby ekipa budowlana wiedziała, gdzie powinna zacząć budowę. O co powinieneś zatem zapytać geodetę? Przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, czy dana osoba posiada niezbędne uprawienia. Ale to nie wszystko, ponieważ warto również poznać doświadczenie danej osoby, a także przekonać się, czy firma już od dłuższego czasu pracuje na lokalnym rynku. Okazuje się bowiem, że znajomość terenu, na którym ma powstać inwestycja ma bardzo duże znaczenie. Oczywiście istotna dla Ciebie informacja to również sama cena. Często jest ona ustalana w pełni indywidualnie, zatem dobrze będzie, jeżeli postawisz na negocjacje z konkretną firmą. Usługi geodezyjne mogą się różnić od siebie cenowo w zależności od konkretnego regionu.

Po czym poznać solidną firmę geodezyjną?

Jeżeli szukasz najlepszych fachowców, przede wszystkim powinieneś postawić na firmę z odpowiednim doświadczeniem, która bez trudu upora się ze zleconymi przez Ciebie zadaniami. Warto, abyś postawił na geodetę, który na danym terenie działa już od wielu lat. Takich specjalistów znajdziesz w firmie HiLevel Geodezja Myślenice. Ponadto zwróć również uwagę na sprzęt, jakim dysponuje konkretne przedsiębiorstwo.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz