Latest News

Home / Uroda / Kosmetyki nie tylko dla kobiet

Kosmetyki nie tylko dla kobiet

Pielęgnacja męskich włosów do temat drażliwy i trudny dla wielu facetów. Większość mężczyzn wyznaje zasadę, że oprócz perfum i dezodorantu wystarczy im mydło lub płyn, którym mogą umyć całe ciało. W sieci wciąż krążą memy i zabawne obrazki pokazujące męskie szampony do włosów, które nadają się zarówno do mycia ciała jak i odkażania podłóg i czyszczenia samochodowych silników. Na szczęście męska, zbiorowa świadomość zaczyna się zmieniać i coraz więcej facetów zaczyna zauważać szkodliwość stosowania kiepskiej jakości kosmetyków. Mężczyźni wciąż jednak za późno sięgają po jakościowe kosmetyki. Najczęściej sklep z kosmetykami lepszej jakości odwiedzają dopiero, gdy w lustrze zobaczą zakola, czyli pierwsze oznaki łysienia lub wypadania włosów. Dlatego to na partnerki spada obowiązek uczulania mężczyzn na to jak ważne są dobre szampony do włosów, wcierki czy olejki do włosów.

Podstawa: szampony do włosów

Pierwszą ważną zmianą w męskiej kosmetyczce powinny być szampony do włosów. Są one podstawą ich higieny i pielęgnacji. Źle dobrany szampon sprawi, że cała pielęgnacja włosów i skóry głowy będzie mało efektywna. Warto pamiętać, że szampony do włosów o odpowiednim składzie dbają nie tylko o same włosy, ale również o skórę głowy. Zapewniając jej odpowiednią równowagę sprawiamy, że odrastające włosy będą zdrowe, a cebulkom zostaną przywrócone prawidłowe funkcje życiowe. Szampony do włosów należy dobierać do ich rodzaju. Szampon z silikonem czy olejem nie nada się do włosów przetłuszczających się, szampon proteinowy źle wpłynie na włosy o tendencji do przesuszania, z kolei środki zawierające SLS naruszą delikatną barierę hydro-lipidową naskórka i sprawią, że problem łupieżu będzie narastał. Dlatego przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą. Dobrym pomysłem będzie też sklep z kosmetykami, który specjalizuje się w środkach do pielęgnacji włosów, jak chociażby kosmetykiorientu.pl.

Uzupełnienie: olejki do włosów

Dobrej jakości szampony do włosów to pierwszy krok na drodze ku wspaniałej fryzurze. Kolejnym będą olejki do włosów. Olejowanie to jedna z najlepszych technik odżywiania i wzmacniana osłabionych włosów. Olejki do włosów regularnie nakładane na włosy i skórę zapobiegają kruszeniu się i wypadaniu włosów, nie dopuszczają do rozdwajania się końcówek a do tego ochronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Olejki do włosów o specyficznym składnie, zawierające na przykład olej łopianowy, potrafią z kolei zdziałać cuda w przypadku pierwszych oznak łysienia.

Wcierki o intensywnym działaniu

Ostatnim z kosmetyków, w które warto zaopatrzyć męską szafkę będą wcierki. To preparaty do stosowania na noc, kiedy w skórze zachodzi najwięcej procesów i podziałów komórkowych. Wcierki charakteryzują się intensywnym działaniem i uważa się je za najbardziej wartościowe w walce o zdrowe włosy. Wcierki aplikuje się bowiem na skórę głowy, wmasowuje i pozostawia do wyschnięcia w miejscu gdzie zaczyna się cały cykl wzrostu włosa. Wmasowanie wcierki poprawi krążenie w skórze głowy, co poprawi zaopatrzenie cebulek w tlen i substancje odżywcze.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz