Latest News

Home / Uroda / Jak zapobiec siwieniu włosów?

Jak zapobiec siwieniu włosów?

Siwienie włosów u wielu kobiet i mężczyzn pojawia się jeszcze przed czterdziestym rokiem życia. Sam proces nie jest oznaką choroby, czy złej kondycji organizmu. Siwienie to po prostu reakcja organizmu na zmiany, jakie w nim zachodzą wraz z wiekiem. Mówiąc najprościej, siwiejące włosy to efekt początków starzenia się organizmu. Z czasem traci on naturalnie występujące w nim substancje. A jedną z nich jest melanina, która odpowiada za kolor włosów. Gdy w organizmie zaczyna jej brakować, zaczynają pojawiać się pierwsze srebrzystobiałe pasma.

A czy siwieniu można zapobiec? Na stałe, nie. Natury nie da się bowiem oszukać. Można jednakże proces siwienia skutecznie spowolnić na pewien czas. A w tym pomocny może być szampon na siwienie. Trzeba jednak zacząć stosować go dosyć szybko. Najlepiej w momencie, gdy zauważy się pierwsze objawy siwienia. No i trzeba również pamiętać, że nie każdy dostępny na rynku szampon przeciw siwieniu, faktycznie działa. Tu kluczową rolę odgrywa oczywiście skład. Aby szampon był skuteczny, powinien zawierać substancje czynnie oddziałujące na mieszki włosowe. Tylko pobudzone i odżywione mieszki są w stanie produkować melaninę i pomagają włosom zachować ich naturalny kolor.

Jak zostało już wspomniane, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają zapobiegać siwieniu. Dedykowane są one głównie mężczyznom, którzy zdecydowanie rzadziej decydują się na farbowanie włosów. Produkty te, znane jako odsiwiacze dla mężczyzn, w swoim składzie często zawierają dodatkowe składniki aktywne. Dzięki nim włosy znów stają się mocne, gęste i nie wypadają.

Mówiąc o procedurach zwalczania siwych włosów, bądź też zapobiegania ich siwieniu, warto też zwrócić uwagę na codzienną dietę. Organizm mężczyzny wraz z wiekiem potrzebuje dodatkowej porcji rozmaitych witamin, białek, czy minerałów. Można je także dostarczać w postaci suplementów diety. A przykładem takiego suplementu są tabletki z melaniną. Gdy jej suplementację połączy się z szamponem, rezultat może być naprawdę zaskakujący, i co równie ważne, długotrwały. Dostarczanie melaniny równocześnie od wewnątrz, jak i na zewnątrz umożliwia zachować ich należytą pigmentację. Dzięki temu siwe włosy zostają choć trochę zredukowane, a zdrowe nie ulegają siwieniu tak łatwo.

Wpis powstał przy współpracy z Siwewlosy.pl

Tagi: , ,
Comments 1
  • ej, a gdzie takie coś kupić?

    Łysy

Dodaj komentarz