Latest News

Home / Dom i ogród / Jak skutecznie ogrzać hotelowy hol?

Jak skutecznie ogrzać hotelowy hol?

Jeśli prowadzisz własny hotel, zajazd czy hostel, doskonale wiesz, że bardzo trudno jest utrzymać wysoką temperaturę przy recepcji lub po prostu w holu. Może być bardzo zimno w tym miejscu lub ciepło, ale generować to będzie dodatkowe opłaty. Czy jest jakieś wyjście z sytuacji?

 

Odpowiedź brzmi: promiennik podczerwieni

 

Hotelowy hol to zazwyczaj sporej wielkości miejsce. Czasem bezpośrednio w nim znajduje się recepcja, a czasem ukryta jest za przepierzeniem. Niemniej jednak, trudno jest ogrzać taką przestrzeń. Tradycyjne, konwekcyjne ogrzewanie jest przede wszystkim czasochłonne. Jeśli zdecydujesz się zakręcić grzejniki, wypełnienie pomieszczenia ciepłym powietrzem może zająć nawet kilka godzin. Poza tym – to naprawdę drogie rozwiązanie. Dlaczego? Podczas każdego otwarcie drzwi, owe ciepłe powietrze „ucieka” przez nie, a na swoje miejsce wpuszcza świeże, zimne. Ono musi zostać ponownie ogrzane przez kaloryfer. Tego typu cyrkulacja nie jest również przyjazna środowisku, ponieważ przyczynia się do globalnego ocieplenia.

 

Sytuacja wygląda inaczej, jeśli zainstalujemy w takim holu promiennik ciepła. Promienniki w działaniu przypominają promienie słoneczne. Zauważ, że gdy słońce wychodzi zza chmur, natychmiast odczuwasz ciepło na swojej skórze – to samo poczujesz, uruchamiając promiennik podczerwieni. Co ważne, ciepło odczujesz natychmiast po włączeniu urządzenia. Jeśli chodzi o inne zalety reflektorów ciepła, to nie ogrzewają one powietrza. Oddziałują bezpośrednio na przedmioty oraz osoby, które znajdują się w ich zasięgu. Dzięki temu, otwierane często drzwi nie będą miały wpływu na „uciekanie” ciepłego powietrza. W Twoim holu każdy będzie czuł się przyjemnie i komfortowo.

Promienniki posiadają również inne pozytywne aspekty:

  • Są bezwonne,
  • Działają cicho,
  • Mogą zostać zamontowane na stałe lub można skorzystać z mobilnych wersji,
  • Mogą ogrzewać całe pomieszczenie lub mieć wpływ na jego określony fragment,
  • Są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie przyciągają wzroku i można je nieco „ukryć”.

 

Nie montuj ich sam

Promiennik podczerwieni to urządzenie proste w obsłudze. Panel jest intuicyjny. Nie oznacza to jednak, że dobrze jest przygotować taki system samodzielnie. Wymaga to przeprowadzenia szczegółowych pomiarów. Dzięki temu można ustalić ilu promienników oraz o jakiej mocy potrzeba w danym holu. Warto więc zdać się w tej kwestii na profesjonalistów. Tych znajdziesz, m.in. w firmie Irsystem. To specjaliści w swojej branży, którzy działają na terenie całego kraju. Przeprowadzą pomiary, przygotują projekt, a po Twojej akceptacji – przystąpią do jego realizacji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat promiennika ciepła oraz firmy – zajrzyj na stronę https://irsystem.pl. Znajdziesz tam również dane kontaktowe do przedsiębiorstwa.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz