Latest News

Home / Porady biznesowe / Fotografie produktów

Fotografie produktów

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Dobre przedstawienie produktu i uwydatnienie jego zalet znacznie pomaga w znalezieniu nabywców. W ostatnim czasie promowanie produktów w internecie staje się bardzo popularne. Wykorzystuje się w tym celu różne strony internetowe, na których rozmieszcza się reklamy. Ogromną rolę odgrywają także media społecznościowe. Niemal każda firma ma swoją stronę na Facebooku. Z kolei Instagram świetnie sprawdza się w promowaniu odzieży.

Ludzie coraz częściej i coraz chętniej robią zakupy przez internet. Jest to niezwykle wygodny sposób zakupów. Nie trzeba wychodzić z domu, zatem jest to ogromna oszczędność czasu. Ponadto wybór w sklepach internetowych jest znacznie większy, a ceny są niezwykle atrakcyjnie. Wiele osób przez internet kupuje nawet ubrania. Nie przeszkadza im brak możliwości przymierzenia przed zakupem. Większość sklepów internetowych oferuje darmową dostawę i zwrot, dlatego nie ma się co martwić, jeżeli przedmiot okaże się nietrafiony.

Niewątpliwie, każdy kto zamierza kupić dany przedmiot, chce go najpierw dokładnie obejrzeć. Dlatego w handlu internetowym bardzo ważną rolę odgrywają zdjęcia reklamowe. Są one wykorzystywane w reklamach danego produktu, jak i na stronach internetowych sklepu. Od jakości i estetyki danego zdjęcia zależy sukces sprzedażowy. Dobrze wykonane zdjęcie świadczy także o sklepie i jego podejściu do klienta. Mnóstwo sklepów do wykonania zdjęć produktów zatrudnia fachowych fotografów. Fotograf produktowy wykonuje zdjęcia typu packshot. Jest to szczegółowe i wierne przedstawienie produktu na neutralnym tle. Wykonanie serii zdjęć pod różnymi kątami pozwala na stworzenie obrotowego packshotu. Ze zdjęć tworzy się demonstrację, która pozwala na obracanie towaru o 360 stopni, często także w kilku płaszczyznach. Dzięki temu klient będzie mógł bardzo dokładnie obejrzeć produkt.

Dobrze wykonane, pomysłowe i interaktywne zdjęcia to nie tylko doskonały sposób na reklamę, ale również ukłon w stronę klienta. Przyciągają uwagę oraz zachęcają do dokładnego obejrzenia przedmiotu, co dzięki obrotowym packshotom jest jak najbardziej możliwe. Obrotowe packshoty są niezwykle przydatne do prezentowania ubrań, ale świetnie sprawdzają się również w przypadku innych produktów.

Wpis powstał przy współpracy z Marszalstudio.pl

Tagi: , ,
Comments 1
  • Gdzie mogę nauczyć się robić takie zdjęcia?

    Kuba

Dodaj komentarz