Latest News

Home / Uroda / Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Coraz częściej zdrowo się odżywiamy, ponieważ zwiększa się nasza świadomość własnego ciała. Dostarczamy organizmowi witamin, mikroelementów i składników odżywczych, by żyć dłużej i dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie zapominajmy też o zdrowej pielęgnacji, za to również nasze ciało będzie nam wdzięczne.

Oto kilka powodów, dla których powinniśmy stosować kosmetyki naturalne, należą do nich m.in. kosmetyki orientu, znane z receptur opartych na ekstraktach roślinnych oraz aromatycznych olejach.

  • Składniki są przyjazne skórze. Popularne kosmetyki posiadają w swoim składzie komponenty, które mogą wpływać na zatykanie porów, przesuszanie skóry, występowanie zaczerwienienia i wysypek. Do substancji szkodliwych należą, np. glikole, parabeny i oleje mineralne. Kosmetyki naturalne są ich pozbawione, dlatego uznaje się je za przyjazne i bezpieczne dla zdrowia.
  • Mniejsze zagrożenie alergią. Nie oznacza to, że kosmetyki naturalne nie alergizują wcale, w ich składzie jest wiele składników roślinnych, które mogą wywoływać uczulenie lub podrażnienia, jednak gdy wiemy jakie substancje nam szkodzą, łatwo je wyeliminować. Tego rodzaju produkty zawierają łagodne środki myjące i naturalne aromaty. 
  • Prosty skład. Ogromną zaletą kosmetyków naturalnych, w tym kosmetyków orientu, jest ich krótka lista w pełni zdrowych i ekologicznych składników.
  • Uniwersalność. Tego typu produkty rzadko dzielą się na kosmetyki przeznaczone stricte dla kobiet czy dla mężczyzn. Zazwyczaj są to artykuły, które stosować może cała rodzina, właśnie przez wzgląd na prosty i naturalny skład. Taką zaletę posiadają przede wszystkim oleje roślinne, których używać może każdy członek rodziny na całe ciało, łącznie z włosami. Kosmetyki orientu bazują na nich w szczególności.
  • Efektywne działanie. Ekstrakty roślinne oraz olejki wspierają naturalne procesy regeneracyjne w organizmie. Nie blokują gruczołów łojowych, wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry, nawilżają i wygładzają. Być może na efekty czasem trzeba poczekać nieco dłużej, ale na pewno warto.

Sklep z kosmetykami Kosmetyki Orientu posiada w swojej ofercie wiele produktów opartych na recepturach wschodnich i spełniających wszystkie powyższe warunki świadczące o ich wyższości nad kosmetykami konwencjonalnymi.

Wpis powstał przy współpracy z Kosmetykiorientu.pl

Tagi: , ,
Comments 1
  • Macie bardzo fajny sklep, nie mam nic do zarzucenia 😀

    Julia

Dodaj komentarz